Yükleniyor...

Sarıyer Belediyesi , Acıbadem Atakent Hastanesi ve Maslak Rotary Kulübü işbirliğinde; Dünya Kalp Haftası kapsamında kalp...

Sarıyer Belediyesi , Acıbadem Atakent Hastanesi ve Maslak Rotary Kulübü işbirliğinde; Dünya Kalp Haftası kapsamında kalp hastalıklarından korunmak amacıyle 18 Nisan günü 'Kalbinizin Sesini Dinleyin' projesinde ücretsiz kalp sağlığı taraması yapıldı.

Sarıyer SARFİT Tesislerinde önceden randevu alınarak gerçekleşen taramada; EKG çekimi ve tansiyon ölçümü yapılarak kalp sağlığı ile ilgili bilgiler verildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in ziyaret ettiği etkinlikte; Prof. Dr. Ahmet Karabulut; kalp sağlığını kontrol altına alarak sağlıklı yaşamanın mümkün olduğunu vurguladı. Kalp hastalıklarının ülkemizde ve dünyada ölüm nedenlerinin başında geldiğini söyleyen Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Karabulut, "Bazı risk faktörleriyle mücadele edip sağlıklı beslendiğimizde, bu kayıpları yüzde 50 oranında azaltabiliyoruz" dedi. Sn. Karabulut; dünyada her 40 saniyede bir kişinin kalphastalıkları nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti.
Maslak Rotary Kulübü Başkanı Lale Biçe; etkinlik esnasında verdiği röportajda; halka dokunan projeler üretmeye özen gösterdiklerini belirterek, "Sarıyer Belediyesi ile yaptığımız bu proje bence çok başarılı oldu. Yaklaşık 250 kişiye bu çalışma kapsamında hizmet verildi. İnsanlarda bu konuda farkındalık oluşturmak istedik. Tespit edilen iki acil olgu ambulans ile hasteneye sevk edildi; dedi.

Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası nedeniyle UNİCEF -ROTARY iş birliğinde hazırlanmış posterler de, proje çalışma alanına asıldı.

Toplantı Bilgileri

Toplantı Yeri : İSTANBUL HİLTON MASLAK

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Dönem Başkanı

Güzide Sertbaş

Kulüp Başkanı

2023 - 2024