Yükleniyor...

İstanbul MASLAK ROTARY KULÜBÜ, 2005 yılından beri sürdürülebilirlik kapsamında --“Eğitim Dostları Platformu”nda da yer alan...

İstanbul MASLAK ROTARY KULÜBÜ, 2005 yılından beri sürdürülebilirlik kapsamında --“Eğitim Dostları Platformu”nda da yer alan — Mardin Alıçlı Köyü ilkokulu ve Mehmet Kavak Anadolu Lisesi'nin eğitim gereksinimlerin temini eden projeler gerçekleştirdi.

Bu sene içinde Alıçlı ilkokulu binasının tamiratı yanısıra kitap temini ve çocukların kışlık giysi ihtiyaçlarını karşıladı. UR. 2420 Bölgenin de desteği ile Mehmet Kavak Anadolu Lisesi’nin Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuarı donanımını temin etti.

Bu amaçla yapılan çalışmaları yerinde görmek ve öğrenciler ile tanışmak için 18 Mayıs günü, Kulüp Yönetim Kurulu üyeleri,  günübirlik Mardin’e gitti. Temiz, bakımlı ve sevimli bir okul ile karşılaşan kulup üyelerimizi, okul yetkilileri, sıcak ve samimi bir ortam içinde ağırladı.

Bu ziyaret esnasında öğrencilere  özel İstanbul Maslak Rotary Kulübü t shirtleri verildi. Ayrıca okula özel olarak kabartma şeklinde hazırlanmış bir ATATÜRK portresi hediye edildi.

Dönem projelerimizden olan ve bu bölgede yaygın olarak görülen AYRIK OMURGA (spina bifida) konusunda bilgilendirmek üzere hazırlanan afişler yönetim kurulu üyesi Dr. Emel D. Bitlis tarafından hastalık hakkında gerekli açıklamalar yapılarak okul yetkililerine verildi. Verilen posterler Aile hekimlikleri, sağlık ocaklarına asılacak. Bu konuda acı deneyim yaşamış olan okul öğretmeni tarafından velilere bilinçlendirme çalışması da yapılması planlandı.

Okula HİJYENİK EL YIKAMA konusunda hazırlanmış afişler verildi.

Okul yönetimi de Kulübümüze bir plaket ve hediyeler vererek teşekkürlerini ifade etti.

Ayrıca diğer projemiz olan, Mehmet Kavak Anadolu Lisesi Fizik-kimya-biyoloji laboratuarlarına MASLAK RK tabelası asıldı. Okul yönetimi teşekkürlerini belirtirek hazırladıkları plaketi takdim etti. Ayrıca her iki okulda da, ROTARY'nin TANITIM BROŞÜRLERİ de dağıtıldı.

Bu çalışmamız medyada İLK HABER gazetesinde yerel bölge haberi olarak yayınlandı.

Bu güzel etkinlik için Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkürler..

Toplantı Bilgileri

Toplantı Yeri : İSTANBUL HİLTON MASLAK

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Dönem Başkanı

Güzide Sertbaş

Kulüp Başkanı

2023 - 2024