Yükleniyor...

Gazeteci Yazar Ayçe Bükülmeyen' in eseri "Ezber Bozan Kızlar", hayallerinin peşinden giden ve önlerine çıkan engelleri dirençle...

Gazeteci Yazar Ayçe Bükülmeyen' in eseri "Ezber Bozan Kızlar", hayallerinin peşinden giden ve önlerine çıkan engelleri dirençle, azimle ve inançla aşmış Öncü Kadınların hikayelerini anlatıyor.

Kısa hikayeler ve güzel çizimlerle hazırlanan bu kitap ile kızlarımız potansiyellerini ve güçlerini ortaya çıkararak özlerinde hissettikleri gerçek kişiye dönüşecek ve ezberleri bozacaklar…

Hikayeleri çocukların anlayacağı şekilde çizgi kitap halinde sunan eserde; Hikayeleri çizer Aslısu Türkmen canlandırdı. Uzman Dr. Psikiyatrist Arzu Erkan Yüce okuyarak çocukların algıları açısından inceledi.

Projenin en önemli paydaşı Ege Çağdaş Eğitim Vakfı. Kitapların satışından elde edilen gelirin bir bölümü EÇEV' e aktarılıyor.

Türkiye’nin ilk kadın Paraşütçüsü Yıldız Eruçman,
Bilim Kadını Dilhan Eryurt,
İlk Kadın Vali Lale Aytaman,
İlk Kadın Mühendis Sabiha Gürayman,
İlk Kadın Emniyet Müdürü Feriha Sanerk,
Parlamenter Meral Ece
İlk Kadın Futbol Hakemi Lale Orta

Kendilerini gerçekleştirirken aslında toplumu da dönüştüren bu kadınların ilham dolu hikaye ve mücadelelerinin özellikle kız çocuklarımıza ilham vereceğini, yollarını aydınlatacağını ve onların kendilerine inanmalarını sağlayacağını düşününerek harekete geçtik.
"Ezber Bozan Kızlar" kitabını Mardin bölgesindeki okullarda dağıtmaya başladık.
İlham kaynağı olabilirsek ne mutlu.!

Toplantı Bilgileri

Toplantı Yeri : İSTANBUL HİLTON MASLAK

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Dönem Başkanı

Güzide Sertbaş

Kulüp Başkanı

2023 - 2024