Yükleniyor...

1958 yılında İstanbul Atatürk Kız Lisesini bitirdi. Kız Lisesinden mezun olur olmaz Av. Gültekin Yazgan ile evlendi.

Türgök Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yandan evlenirken aileye verilen söz diğer yandan eşinin teşviki ile 1960- 1961 öğretim yılında İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisine kayıt oldu ve 1965 yılında başarı ile mezun oldu.
Yazgan; 1968 yılında İzmir Ticaret Lisesinde öğretmenliğe başladı ve 1994 yılında aynı liseden emekli oldu. Bu süre zarfında 18-20 bin arası öğrencinin “ Tülay öğretmeni” olarak; Ticaret Hukuku, Taşıma ve Sigorta Hukuku, Ekonomi derslerine girdi.
Tülay Yazgan görme özürlü bir eşe sahip olduğu için evde sadece 2 çocuk annesi ve eş olarak değil, eşinin bir numaralı destekçisi olarak; yazdığı ve çevirdiği kitapların editörlüğünü yaptı. Gültekin Yazgan ile yurt dışı seyahatlere giderek görme özürlüler kitaplıklarını yerinde inceleme fırsatı buldular. Tülay Yazgan eşinin kurucu üyeliğini yaptığı Altı Nokta Körler Derneği’nde  gönüllü olarak çalıştı.
Yazgan, 52 yıldır eşi Gültekin Yazgan’ın en büyük hayali olan ve kuruluşu 6 yıl öncesine dayanan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nın kurucu üyesidir. Geçtiğimiz yıl eşinden bayrağı devralarak, başkan olarak kitaplıkta bir fiil çalışmalara liderlik etmektedir.
Yankı Yazgan ve Çağrı Yazgan’ın annesi olarak, 2 değerli bilim adamını yetiştiren Tülay Yazgan; tıpkı eşi gibi körlerin eğitim ve öğretim hayatlarına sürekli yeni şeyler katmaya devam etmektedir.
Eşi ile birlikte sürdürdükleri bu anlamlı yolculuk; 2009 yılında ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu tarafından  “Onlar Benim Kahramanım” isimli kitapta anlatılmıştır. 

Toplantı Bilgileri

Toplantı Yeri : İSTANBUL HİLTON MASLAK

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Dönem Başkanı

Güzide Sertbaş

Kulüp Başkanı

2023 - 2024